Image

سوالات متدوال

پاسخ سوالات متداول بیمه عمر و زندگی

بیمه عمر چیست ؟

بیمه عمر نوعی از بیمه است که شما می توانید با پرداخت مبلغی بصورت ماهیانه ، سه ماه ، شش ماهه ، سالیانه و یا یکجا علاوه بر دریافت سرمایه ای قابل توجه بعنوان اصل و سود، از امتیازات و پوشش هایزیادی برخوردار شوید و میتوانید سرمایه خود را تبدیل به حقوق ماهیانه کنید.

مزایای بیمه عمر چیست؟

-بیمه عمر پس اندازی با برنامه ریزی و سود تضمینی قابل توجه است

-هیچ محدودیت سنی ندارد

-بیمه عمر حقوق بازنشستگی دارد

-مبلغ آن را میتوانید خودتان انتخاب کنید

-مدت پرداخت حق بیمه به انتخاب شماست

-امکان دادن وام از سرمایه

-سرمایه این بیمه نامه را میتوان به انتخاب خودتان به کسی واگذار کرد ( مثلا در وجه همسر یا فرزند یا.. )

-در صورتی که فرد فوت کند  سرمایه بدون انحصار وراثت به شخص تعیین شده پرداخت میشود.

-به این سرمایه مالیات بر درامد و مالیات بر ارث تعلق نمیگیرد.

-بیمه عمر پوشش های بیماری و از کارافتادگی دارد از جمله :

پوشش امراض خاص( سکته قلبی ..سکته قلبی.. پیوند قلب باز .. پیوند اعضای اصلی بدن )

پوشش سرطان

پوشش حادثه و هزینه پزشکی آن

پوشش از کارافتادگی

(در هنگام از کارافتادگی شرکت بیمه ایران از سوی شما تمام حق بیمه های مانده را

پرداخت خواهد کرد و تا 10 سال مستمری پرداخت خواهد کرد )

پوشش فوت طبیعی

پوشش فوت در اثر حادثه

پوشش سال اخر حیات

پوشش قبل از صدور بیمه نامه تا یک هفته

-همینطور این بیمه نامه دارای قابلیت بازخرید نیز میباشد.

در صورتیکه تشخیص داده شود شما احتیاج به معاینات و آزمایشات پزشکی دارید ، تمام هزینه آن به عهده شرکت بیمه ایران خواهد بود.

 

آیا برای کودکان زیر یک سال می توان پوشش های تکمیلی را خریداری نمود؟

خیر. برای کودکان زیر یک سال فقط پوشش اصلی (خطر فوت به هر علت) و حداکثر تا سقف یکصد میلیون ریال ارائه می گردد.

 

من چگونه میتوانم حق بیمه خود را پرداخت کنم؟

برای دریافت راهنما به لینک زیر مراجعه کنید : 
راهنمای پرداخت حق بیمه 

 

من چگونه میتوانم در بیمه نامه خود تغییر دهم مثلا حق بیمه خود را تغییر دهم؟

شما ابتدا باید صبر کنید تا یکسال از انعقاد قرارداد بیمه نامه خود بگذرد و دقیقا سر یکسال به نمایندگی یا شعب بیمه ایران مراجعه کنید و تغییرات در مبلغ درخواستی را ایجاد نمایید. اما در صورتیکه تغییرات جنبه مالی نداشته باشد از همان لحظه صدور بیمه نامه تا اخر مدت قرارداد میتوانید تغییرات را ایجاد کنید.

 

آیا درخصوص میزان سرمایه فوت در بیمه زندگی مان کودکان هم شرایط بزرگسالان را دارند یا خیر؟

برای کودکان زیر 7 سال محدودیت (حداکثر تا 200 میلیون ریال) وجود دارد. ولی برای افراد بیشتر از 7 سال هیچگونه محدودیتی درنظر گرفته نشده است.درصورت نقص عضو در اثر حادثه آیا شخص علاوه بر پوشش مربوطه مشمول پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و مستمری ازکارافتادگی هم می شود؟ درصورت وقوع حادثه و ازکارافتادگی کامل و دائم بیمه شده درصورت خرید تمامی پوشش های تکمیلی حوادث بیمه شده علاوه بر دریافت کل سرمایه پوشش غرامت نقص عضو از پرداخت حق بیمه معاف گردیده و به مدت 10 سال نیز مستمری سالیانه دریافت می نماید.

 

 پوشش فوت در اثر حادثه برای کودک 1 تا 7 سال چقدر است؟

تنها 1 برابر سرمایه فوت به هر علت

 

 آیا کودک زیر یک سال نیاز به معاینه پزشکی دارد؟

ارائه گواهی سلامت از سوی پزشک متخصص کودکان الزامی است.

 

من چگونه میتوانم از مبلغ سرمایه و دیگر پوشش هایم مطلع شوم؟

شما در هنگام بستن قرارداد با نماینده میتوانید از روی جدولی که نماینده به شما میدهد تمام مبالغ را با جزئیات ببینید.

 

من ترجیح میدهم پولم را در بانک سرمایه گذاری کنم تا بیمه عمر بخرم؟

اجازه بدهید سوالتان را با سوال جواب دهم : آیا ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما نتوانید درآمد داشته باشید و در نتیجه نتوانید پولی در بانک پس انداز کنید؟ آیا بانک بدون ضامن و با سود کمک در مبالغ بالا به شما وام میدهد؟ آیا در صورت حادثه بانک به کمک شما میاید؟آیا در صورت فوت شما ، بانک به جز بستن حساب بانکی بازماندگان کاری خواهد کرد؟ضمن اینکه بیمه عمر یک پس انداز و سرمایه گذاری بلند مدت با مزایاست. بخش پس اندازی بیمه عمر تنها یکی از مزایای آن است و مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد که با هم در قالب یک پکیج ویژه به شما عرضه میشود. و برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :
مقایسه بیمه و بانک 

 

چرا بیمه ایران را انتخاب کنم؟از کجا معلوم شرکت پس از 10 سال پول مرا بدهد؟

بیمه نامه ای که در دست دارید بعنوان قرارداد رسمی است و سندیت قانونی دارد و شرکت بیمه ایران بعنوان تنها بیمه دولتی در ایران بعنوان مادر همه ی شرکت های بیمه همواره به تعهدات خود عمل کرده و خواهد کرد. و بیمه مرکزی ناظر بر عملکرد تمامی بیمه ها و حامی آنهاست. بیمه ایران از سال 1314 تاسیس شده است و با وجود تغییر حکومت و اوضاع سیاسی اقتصادی ، باز هم با اقتدار سالهای طولانی فعالیت کرده است و این نشان از درایت و هوش اقتصادی و همینطور صلابت این شرکت دارد. 

 

آیا اشخاص بیمار میتوانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند؟

برخی از بیماری ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد ولی بیماری های لاعلاج قابل بیمه شدن نمی باشد.

 

چرا بهتر است حق بیمه ، سالیانه پرداخت شود؟

چون سودی که بر روی سرمایه شما تعلق میگیرد روزشمار است و پولی که شما در سالیانه پرداخت میکنید سودی خیلی قابل توجه تری دارد تا اینکه در 2،3 یا 12 قسط در سال بدهید..البته بسته به توانایی مالی شما همه این موارد خوب هستند اما پرداخت سالیانه هم راحت تر است و هم سود بیشتری دارد.

 

 میخوام از بیمه عمرم وام بگیرم نحوه بازپرداختت آن چگونه است؟

شما میتوانید در هنگام گرفتن وام نحوه بازپرداخت آن را مضخص کنید که میتواند یکجا ،ماهانه یا سالانه باشد .. و حداکثر در 2 سال میتوانید بازپرداخت کنید.

 

من چند بار میتوانم وام بگیرم؟

شما به تعداد بی نهایت بار میتوانید وام بگیرید در صورتی که وام قبلی خود را بازپرداخت کرده باشید.

 

تأمین‌ آینده‌ فرزندان‌چگونه‌ میسر است‌ ؟

انسان‌ همیشه‌ در اندیشه‌ تأمین‌ معیشت‌خانواده‌ خویش‌ است‌. کسانی‌ که‌ برای‌ ‌خود، اندوخته‌ای‌دارند، با خاطری‌ آسوده‌ زندگی‌ می‌کنند اما آنها که‌ ثروتی‌ندارند نگران‌ آینده‌ فرزندان‌ خود هستند. بیمه‌عمر وحوادث‌، راه‌حل‌ رفع‌ این‌ نگرانی‌ است‌. با پرداخت‌ حق‌بیمه‌ معینی‌ که‌ تنها درصدی‌ از درآمد انسان‌ را تشکیل‌ می‌دهد،می‌توان‌ آینده‌ خانواده‌ را تأمین‌ کرد. کمااینکه با پس اندازی ناچیز میتوان به سرمایه ای قابل توجه دست یافت.

 

مدارک مورد لزوم جهت پرداخت خسارت در بیمه عمر اعلام نمایید ؟

الف ) گواهی فوت صادره از طرف پزشک معالج یا پزشکی قانونی 

ب ) گواهی وفات

ج ) گزارش مشروع حادثه ( در صورت وقوع حادثه ) از مقامات ذیصلاح .

د ) فتوکپی برابر با اصل از کلیه صفحات شناسنامه .

ذ ) فتوکپی گواهی نامه رانندگی ( در صورتیکه علت حادثه تصادف و بیمه شده هنگام

حادثه مسئولیت وسیله نقلیه مورد نظر را بعهده داشته باشد .

در بیمه های گروهی مدارک زیر نیز مورد نیاز است .

الف ) نامه اعلام خسارت از طرف بیمه گذار

ب ) آخرین حکم و یا ابلاغیه اشتغال بکار در سازمان مربوطه ( بیمه گذار ) و یا فیش حقوقی غرامت فوت در وجه چه کسی پرداخت میشود ؟ بیمه گذار موظف است هنگام خرید بیمه نامه ذینفع ( استفاده کنندگان ) را تعیین نماید و در صورت مشخص نبودن استفاده کنندگان سرمایه بیمه نامه به نسبت مساوی بین وراث قانونی بیمه شده پرداخت خواهد شد .

 

من بیمه تامین اجتماعی دارم چرا باید بیمه عمر بخرم؟

اول اینکه: بیمه های اجتماعی از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی، ماهیت درمانی دارند یعنی عمدتاً حق بیمه های پرداختی شما صرف هزینه های درمانی میشود و تفاوت بسیاری با بیمه عمر و سرمایه گذاری دارند. شما میتوانید بیمه عمر و سرمایه گذاری را به عنوان مکمل بیمه های تامین اجتماعی خریداری کنید. در صورت فوت فرد در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه کفن و دفن (تا سقف ۲۰۰٫۰۰۰ تومان) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود، در حالیکه در بیمه عمر و سرمایه گذاری چنانچه خدای ناکرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی اگر یک قسط از حق بیمه را هم پرداخت کرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۴ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد.  در حالیکه در بیمه تامین اجتماعی ، حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد) انتقال می یابد.حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تامین اجتماعی قابلیت بازخریدی ندارد. شما ۷% حقوق دریافتیتانرا ماهیانه بابت  حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت میکنید، اگر استفاده ای هم از آن نکنید نمیتوانید مبالغ پرداختی خود را بازخرید کنید. در حالیکه در بیمه عمر و سرمایه گذاری، حق بیمه های پرداختی شما برخلاف تامین اجتماعی امکان بازخریدی داشته  و در پایان دوره به همراه سود با بهره مرکب محاسبه میشود و به صورت یکجا و یا مستمری قابل دریافت میباشد .

 

منظور از سود تضمینی مرکب و سود مشارکت چیست ؟

شرکت بیمه ایران به صورت تضمینی ۱۸ % سود با بهره مرکب ( به سود اندوخته نیز سود تعلق میگیرد ) به بیمه گذاران پرداخت میکنند که به آن سود تضمینی گویند به علاوه سود اضافی حاصل از مشارکت در فعالیتهای اقتصادی شرکت به سود تضمینی اضافه شده و به مبلغ اندوخته اضافه میگردد که به ان سود پیش بینی گویند. که در سال 1393 سود پیش بینی بیمه دولتی ایران ، 24.9% بوده است.

 

آیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟

بیمه گذارمی تواند هر ساله  تقاضای تغییرات سرمایه و مدت بیمه را نماید .

 

 اعتبار بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری چگونه تضمین میشود ؟

طبق قانون بیمه مرکزی ایران ۵۰ درصد تمامی حق بیمه انواع بیمه اشخاص باید به حساب بیمه مرکزی بیمه واریز گردد و در عوض بیمه مرکزی به صورت اتکایی عمل کرده و حتی در صورت ورشکستگی شرکت بیمه  ، بیمه مرکزی ایران متعهد به پرداخت تمامی تعهدات به بیمه گذار  خواهد بود .

 

پوشش پرداخت سرمایه فوت بر اثر حادثه چیست ؟

در صورت  انتخاب این پوشش  هرگاه بیمه شده به علت حادثه فوت شود سرمایه بیشتری ( تا چهار برابر سرمایه فوت به هر علت ) علاوه بر سرمایه تعین شده برای فوت به استفاده کنندگان ( ذینفعان ) پرداخت میشود .

 

 چگونه میتوان از کاهش ارزش بیمه و سرمایه با توجه به کاهش ارزش پول جلوگیری کرد ؟

با توجه به رشد نرخ تورم به صورت سالیانه و در نتیجه کاهش ارزش پول نقد این امکان به بیمه گذار داده شده تا به صورت سالیانه بین ۵ تا ۲۰ درصد حق بیمه و مبلغ بیمه نامه را افزایش دهد .

 

مدارک مورد لزوم جهت پرداخت خسارت در بیمه عمر اعلام نمایید ؟

الف ) گواهی فوت صادره از طرف پزشک معالج یا پزشکی قانونی

ب ) گواهی وفات

ج ) گزارش مشروع حادثه ( در صورت وقوع حادثه ) از مقامات ذیصلاح .

د ) فتوکپی برابر با اصل از کلیه صفحات شناسنامه .

ذ ) فتوکپی گواهی نامه رانندگی ( در صورتیکه علت حادثه تصادف و بیمه شده هنگام حادثه

مسئولیت وسیله نقلیه مورد نظر را بعهده داشته باشد .

در بیمه های گروهی مدارک زیر نیز مورد نیاز است .

الف ) نامه اعلام خسارت از طرف بیمه گذار

ب ) آخرین حکم و یا ابلاغیه اشتغال بکار در سازمان مربوطه ( بیمه گذار ) و یا فیش حقوقی غرامت فوت در وجه چه کسی پرداخت میشود ؟ بیمه گذار موظف است هنگام خرید بیمه نامه ذینفع ( استفاده کننده یا استفاده کنندگان ) را تعیین نماید و در صورت مشخص نبودن استفاده کنندگان سرمایه بیمه نامه به نسبت مساوی بین وراث قانونی بیمه شده پرداخت خواهد شد .

 

منظور از سود تضمینی مرکب و سود مشارکت چیست ؟

تمامی شرکت های بیمه در ایران و همچنین شرکت بیمه ایران به صورت تضمینی ۱۸ % سود با بهره مرکب ( به سود اندوخته نیز سود تعلق میگیرد )به بیمه گذاران  پرداخت میکنند به علاوه سود اضافی حاصل از مشارکت در فعالیتهای اقتصادی شرکت به سود  تضمینی اضافه شده و به مبلغ اندوخته اضافه میگردد

 

3.5625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.56 (8 Votes)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین