Image

مشاوره و پرسش و پاسخ بیمه عمر با بیمه ایران

 

 سوالات متداول بیمه عمرایران

- سوالات شما : چه کسانی بعد از ثبت نام بیمه عمر ، از سوی شرکت رد می شوند و قابل بیمه شدن نیستند ؟
در کل شرکت بیمه افراد را به سه دسته تقسیم میکند :
۱. افرادی که سلامت می باشند و هیچگونه مانعی برای بیمه شدن ندارد.
۲. افرادی که یک بیماری خفیف و غیر خطرناک دارند ،که با اضافه نرخ و یا محدودیت در پوشش ها ، قابل بیمه شدن هستند. ممکن است در بعضی موارد از سوی شرکت به دسته ای از این افراد مهلتی داده شود ، که سطح سلامتی خود را افزایش دهند ، تا شرکت بتواند آنها را بیمه کند.
۳. افرادی که در گذشته و یا در حال حاضر دچار بیماری خطرناک هستند ، که این افراد از سوی شرکت رد می شوند.
- تصمیم گیری برای تمامی افراد منوط به تایید پزشک معتمد شرکت و همچنین مسئولان شرکت می باشد.
- در بعضی موارد ، پزشک شرکت تشخیص میدهد که فرد نیاز به چکاپ پزشکی دارد. (در پست های بعد به شرایط و هزینه های چکاپ پزشکی می پردازیم)


-سوالات شما : چرا نرخ ارزش بازخریدی بعضی بیمه ها تفاوت زیادی با یکدیگر دارند؟
- ابتدا باید توضیح کوتاهی بدهم و بعد به دلیل این اختلاف می پردازیم:
تمامی بیمه عمر های شرکت های بیمه دو نوع سود به بیمه گزاران خود می پردازند :
۱- سود روزشمار تضمینی
۲- سود مشارکت در منافع ( سود پیش بینی )
سود روزشمار که درصد آن توسط بیمه مرکزی مشخص میشود و پرداخت آن الزامی است. به عنوان مثال در حال حاضر سود روزشمار برای تمامی بیمه ها به شرح زیر است :
- دو سال اول ۱۶٪
-دو سال دوم ۱۳٪
-باقی سالها ۱۰٪
سود دوم یعنی سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه گذاری های شرکت بیمه است که هر ساله در انتهای سال محاسبه و اعلام می شود.
در ابتدای سال ۱۳۹۵ طی بخش نامه ای از سوی بیمه مرکزی تمامی شرکت های بیمه موظف شدند که ستون سود پیش بینی را از جداول خود حذف کنند. چراکه با یک عدد پیش بینی و متغیر نمیتوان قرارداد بست. ولی این به این معنا نیست که پرداخت نمی شود، چراکه در صورت تحقق سود مشارکت ، شرکت بیمه موظف به پرداخت ۸۵٪ سود حاصل از سرمایه گذاری بین بیمه گزاران خود است. ولی نماینده فروش دیگر نمی تواند با این رقم بفروشد ، اما در بعضی موارد شاهد بعضی تخلفات غیراخلاقی بعضی نمایندگان هستیم.
بنابراین رقم جدول های بیمه که در اختیاران مشتریان قرار میگیرد تنها سود روزشمار درج شده، که با توجه به توضیحات بالا حداکثر با اختلاف ۴-۵ میلیون ،باید در یک سطح باشند.
پس هر وقت شاهد اختلاف زیادی بودید ،از نماینده بخواهید جدول از سیستم معتبر شرکت استعلام کرده و در اختیار شما قرار دهد.


- سوالات شما : بیمه ایران با تشکر از وبسایت خوب و جامع شما. مادر بنده ۵۰ سال سن داره ، آیا ایشون میتوانند بیمه بشوند و از خدمات بازنشستگی بهره مند شوند ؟
متشکرم از نظر لطف شما. بله ، بیمه مان از نوزاد تازه متولد شده تا فرد ۱۰۱ ساله رو می تواند بیمه کند. مادر شما می توانند بیمه شوند و حداقل از پنج سال بعد می توانند هر سالی که خواستند اعلام بازنشستگی کنند، و یا اگر نیاز به سرمایه یکجا دارند ، از سرمایه بیمه استفاده کنند.


- سوالات شما : سود مشارکت بیمه ایران « بیمه مان » در سالهای گذشته چقدر بوده است ؟
بیمه مان در سال ۹۳ - ۲۴.۹٪ ودر سال ۹۴ - ۲۴٪ سود مشارکت به حساب بیمه نامه ، بیمه گزاران خود پرداخت کرده است.


- سوالات شما : دوست من دو سال پیش در بیمه مان ثبت نام کرد و من نیز تشویق به ثبت نام شدم ، اما الان که جدول استعلام شده رو میبینم ، متوجه شدم که با پرداختی های یکسان ،رقمی که قرار است بیمه در سالهای آینده به من پرداخت کند ، بسیار کمتر از رقمی است که در فرم ثبت نام دوستم هست. علت این تفاوت را توضیح دهید ؟
جواب : بیمه عمر دو نوع سود به بیمه گزاران خود پرداخت می کند ، که عبارت است از :
۱-سود روزشمار تضمینی
2- سود مشارکت در منافع
سود اولی که شرکت بیمه تضمین میکند آن را به شما پرداخت کند و در تمام طول مدت بیمه نامه در صورتیکه سودها تغییر کند ، درصد آن کم نخواهد شد.
سود دومی حاصل از سرمایه گذاری های شرکت بیمه است و هر ساله ، در پایان سال محاسبه شده و 85% سود شرکت ، بین بیمه گزاران تقسیم خواهد شد.
در سالهای گذشته در جدول های استعلام شده شرکت های بیمه چندین ستون بر مبنای سود روزشمار و سودهای پیش بینی مشارکت در منافع بود . به عنوان مثال رقم بازخریدی با سود 18% ، با سود 25% و غیره... اما بنا بر دستور بیمه مرکزی در ابتدای سال 1395 این ستون ها از جداول حذف شدند ، بدلیل اینکه این سود رقمی متغییر است و هر ساله ممکن است تغییر کند. پس با یک رقم پیش بینی نمیتوان بیمه فروخت.
در حال حاضر تنها یک ستون در جداول بیمه عمر ملاحظه می کنید که تنها شامل ستود ارزش بازخریدی است که با سود روزشمار تضمینی محاسبه شده. اما در بیمه نامه ای که برای شما صادر می شود ، رقم دقیق سود روزشمار در خواهد شد و در ادامه ذکر می شود که سود مشارکت در منافع بعلاوه این مقدار خواهد شد و در صورت تحقق ، پرداخت آن از سوی شرکت بیمه الزامی است.
بنابراین اگر تفاوتی میبینید به دلیل حذف ستون سود پیش بینی از جداول است. لازم به ذکر است که بیمه ایران در سالهای گذشته ،24.9% و 24% پرداخت شده است.


- سوالات شما : بیمه عمر و پس انداز مناسب چه کسانی است ؟ آیا من که وضعیت مالی خوبی ندارم هم می توانم این بیمه را بخرم ؟
سوال بسیار خوبی مطرح کردید . در واقع این بیمه طوری طراحی شده که مناسب هم سن و هر قشری از جامعه است .
برای کودکان به منظور پس اندازی منظم و با مزایا و سوددهی قابل توجه به منظور تامین آینده.
برای بانوان جهت تامین آینده ای مستقل از خانواده و داشتن مزایای بیمه ای و ...
برای پدران و سرپرست خانواده جهت حمایت از خانواده در مواقع بحران و طوفان های زندگی و بازنشستگی مناسب.
برای قشر مرفه به منظور یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک با مزایای بیمه ای و معاف از مالیات .
برای قشر ضعیف از نظر مالی به منظور اجبار برای یک پس انداز منظم و برنامه ریزی شده برای تامین آینده و همچنین مزایا و پوششهای بیمه ای بسیار خوب جهت حمایت از فرد و خانواده در حوادث و بیماری هایی که ممکن است برای این قشر از جامعه بسیار سنگین و پرهزینه باشد.
در این بیمه نامه هر کس با توجه به وضعیت مالی خود میتواند مقدار اقساط خود را مشخص کند که این نشان دهنده انعطاف بسیار بالای بیمه نامه برای تمامی افراد و اقشار جامعه است.


- سوالات شما : من بیمه مان ثبت نام کرده ام و چند ماه است که اقساط خود را به موقع پرداخت می کنم . آیا راهی هست که متوجه شوم ، چند قسط پرداخت کرده ام و پرداخت های من به درستی به حساب نشسته است؟
بهترین راه این است که شما با نماینده خود تماس گرفته و از وی بخواهید تاییدیه تمامی پرداخت های شما را بفرستد. این تاییدیه که در سیستم نماینده قابل مشاهده است ، در قالب فایل پی دی اف می تواند در اختیار شما قرار بگیرد ، تا از صحت پرداخت های خود اطمینان حاصل بفرمایید.


-سوالات شما : بیمه ایران من 40 سال دارم . بعد از 10 سال با مبلغ 50 هزار تومان چه میزان حقوق می توانم دریافت کنم؟
-حداقل پرداختی بیمه عمر ، ماهی 50 هزار تومان است . اما سرمایه و یا حقوق این بیمه نامه به چند عامل بستگی دارد :
1- سن فرد
2- مدت بیمه
3- پرداختی فرد

در واقع مبلغ 50 هزار تومان و 100 هزار تومان که جز حداقل های پرداختی هست ، برای سنین کودک ، نوجوان و جوان مناسب است که هم سن کمتری دارند و هم مدت بیمه شان طولانی تر است. اما برا فردی که (از نظر بیمه) سن بالایی دارد و درخواست بیمه بازنشستگی هم دارد این مبالغ کم هست. بدلیل اینکه فرد سن بالایی دارد و بالطبع مدت بیمه نامه کوتاه تری انتخاب میکند ، بنابراین با سومین مورد ، یعنی پرداخت پول بیشتر باید اثر مورد اول و دوم را از بین ببرد. بنابراین اگر در کنار پوشش های بیمه ای ، مبلغ حقوق مستمری یا سرمایه انتهایی نیز برایتان مهم است ، برای سنین بالاتر از 35-40 باید مبلغ بیشتری پرداخت شود . در این بیمه نامه فرد هر چه پول بیشتری بپردازد ، به جز پوشش های بیمه ای بیشتر ، حقوق و یا سرمایه هنگفت تری از بیمه دریافت خواهد کرد.
از دوران جوانی به فکر آینده و بازنشستگی خود باشید تا مجبور نشوید مبلغ بیشتری پرداخت کنید !


- سوالات شما : بنده پدر خانواده و دارای ۴۰ سال سن هستم و فرزندی ۴ ساله دارم ، بنظر شما بهتر است به چه نحوی ثبت نام کنیم که برایمان بهتر باشد ؟
-پدر خانواده ضرورتا باید به فکر پوشش های بیمه ای باشد ، چراکه در صورت رخداد هر اتفاق غیر قابل پیش بینی ، میزان پوشش های بیمه ایست که معنا پیدا میکند ، تا همسر و فرزندان برای ادامه زندگی ، دچار بحران مالی نشوند. اما برای کودکان و نوجوانان ، اهمیت پوشش های بیمه ای کمتر و میزان اندوخته و سرمایه مهم تر است.
پس پدران عزیز ، برای ثبت نام ، پوشش های بیمه ای خود را حداکثر انتخاب کنید.

 

- بنده 31 سال سن دارم و مشتاق هستم به جای بیمه تامین اجتماعی ، بیمه عمر بیمه ایران تهیه کنم . چون توی سایت شما مقایسه بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی رو مطالعه کردم و دیدم مزایای بیمه عمر بهتر است. لطفا راهنمایی کنید با این شرایط ، بنده چه میزان پول پرداخت کنم تا بازنشستگی من بهتر شود.
-پاسخ : بله دقیقا درست میفرمایید چراکه گذشته از ویژگی سابقه کار ، بیمه عمر از هر نظر بهتر است و تصمیم شما بسیار تصمیم درستی است. برای مبلغ ، خدمتتون عرض کنم که این بیمه نامه از هر لحاظ قابل انعطاف با توجه به شرایط شماست. بعنوان مثال برای انتخاب میزان اقساط ، ضریب های تعدیل ، میزان پوشش های بیمه ای و مدت بیمه نامه ، دست شما باز هست. به این دلیل که هر کس با توجه به شرایط اقتصادی و زندگی خود این بیمه نامه را تغییر دهد و البته لازمه ی تعیین همه ی اینها یک مشاور بیمه دلسوز و حرفه ای است که به شما کمک کند تا بهترین حالت رو انتخاب کنید. شرکت بیمه ایران برای تعیین میزان حق بیمه ( اقساط ) یک حداقلی در نظر گرفته است ، یعنی حداقل ماهی 50 هزار تومان . اما شما با توجه به وضعیت مالی و اقتصادی خود و همچنین توقعی که از آینده خود دارید ، میتوانید مبالغ بالاتر رو انتخاب کنید. برای اینکه من بتوانم شما را بیشتر راهنمایی کنم ، لازم است شما از شرایط و وضعیت اقتصادی خود برای من بگویید ، چراکه ممکن است مبلغ ماهی 50 هزار تومان برای فردی مناسب و برای فرد دیگری ماهی 1 میلیون تومان نیز کم باشد. طبیعتا هرچه پرداختی شما بیشتر باشد ، پس انداز و سوددهی بیمه و همچنین پوشش های بیمه نامه و سرمایه و بازنشستگی شما نیز بیشتر خواهد شد. اما این دلیل نمیشود که اگر شما در حال حاضر وضعیت مالی خوبی ندارید ، به امید اینکه روزی پولی دستتان بیاید ، این بیمه را خریداری نکنید. این امکان برای شما هست که برای سال اول از حداقل شروع کنید و در سالهای بعد پرداختیتان را افزایش دهید. پس همین امروز با هر مبلغی که برایتان معقول تر است ، این بیمه نامه ارزشمند را تهیه کنید


-سوالات شما : بنده شاغل بخش دولتی هستم و در فیش حقوقی ام مبلغی تحت عنوان بیمه عمر دارد ، آیا این همان بیمه عمری است که شما عرضه میکنید؟
-پاسخ : خیر ! بیمه عمر در واقع سه نوع است :
1- در صورت حیات
2- در صورت فوت
3- مختلط ( هم حیات و هم فوت )
بیمه عمر کارکنان دولت فقط به شرط فوت است. این بدین معناست که اگر فرد فوت کند مبلغ ناچیزی به خانواده فرد داده میشود و وقتی فرد در قید حیات است برای وی کاربردی ندارد.
اما بیمه عمری که ما معرفی و عرضه میکنیم از نوع مختلط است. یعنی بخش اعظم مزایای این بیمه نامه برای وقتی است که فرد در قید حیات است و از مزایای آن بهره مند میشود و وقتی فرد فوت کرد ، مبلغی قابل توجه نیز به بازماندگان فرد داده میشود. بصورت تیتروار بیمه عمر شامل :
--سوددهی ( سود روزشمار و سود مشارکت در منافع )
--وام در طی مدت بیمه نامه
-- برداشت سرمایه از بیمه نامه
--امکان دریافت بازنشستگی مادام العمر
و بیمه های آن شامل :
-فوت طبیعی
-فوت در اثر حادثه
-نقص عضو
-هزینه پزشکی ناشی از حادثه
-سرطان ها
- امراض خاص ( سکته قلبی ، سکته مغزی ، پیوند اعضا ، جراحی قلب باز )
-از کارافتادگی ناشی از حادثه که شامل :
الف) پرداخت غرامت
ب) معاف از پرداخت باقی اقساط تا اخر قرارداد
ج) پرداخت مستمری تا 10 سال به میزان 1 تا 3 برابر اخرین قسط پرداختی
و...

 

 

www.iran-insurance.org

3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17 (3 Votes)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین