Image

چند درصد از درآمدم را پس انداز کنم؟

تعریف پس‌انداز

بنا بر تعریف اقتصادی، به مازاد مخارج سال پس‌انداز گفته می‌شود. پس‌انداز یعنی انصراف از مصرف در زمان حال. اگر فردی به جای پس‌انداز، پول‌های خود را مصرف كند، دیگر پول نخواهد داشت!شاید طرح این سوال كه «آیا من بدون آن كالا می‌توانم زندگی كنم؟» كمی اغراق یا گزافه باشد; اما تجربه به ویژه در شهرهای بزرگ نشان داده است كه باید جدی‌تر و با تامل بیش‌تری به این سوال نگریست; چون:

 

الف) دوران كهولت بر سر راه قرار دارد

ب) حوادث و اتفاقات پیش‌بینی نمی‌شوند

ج) تامین آینده ( مسكن ، اشتغال ، ازدواج ) مساله مهمی در كشور ماست. 

و از آنجایی که در کشوری زندگی میکنیم که نباید به امید مسئولین و دیگران بنشینیم ، پس باید خودمان به فکر آینده خود باشیم. در این‌جا هدف صرفا توضیح مزایای پس‌انداز نیست; چون خانوا‌ده‌ها از اهمیت و نقش آن در زندگی بنا بر تجربه و دانش شخصی خود آگاهند.

 

فرهنگ پس انداز

به طور مسلم اگر بچه‌ها از همان ابتدا پس‌انداز را فراگیرند در هنگام بزرگسالی كم‌تر تحت فشار مالی قرار می‌گیرند. از كجا باید شروع كرد؟ قلك ساده‌ترین پاسخ به این پرسش است. در سنین ابتدایی استفاده از این وسیله بهترین راهكار است، اما پس از مدتی كه قدرت تمییز بچه‌ها بیش‌تر شد باید به همان اندازه با مفهوم پیچیدهء پول، نحوهء خرج و پس‌انداز كردن آشنا شوند. البته که قلک ابتدایی ترین روش پس انداز بود و امروز بیمه عمر و پس انداز حایگزین جدیدی برای قلک و صد البته پیشرفته و با مزایا فراوان است. که با خرید یک بیمه عمر از مزایای پس اندازی و پوشش های بیمه  ای و حوادث و همچنین تامین آتیه خود ، برخوردار میشوید. برای اطلاعات بیشتر به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید و یا از طریق لینک کانال تلگرام از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

چه مقدار از درآمدم را پس انداز کنم !؟

وقتی حقوق گرفتید اول 10% آن را جدا کنید بعد شروع به خرج کردنش کنید. بعد از مدتی یک حساب پرپول خواهید داشت. باید خود را وادار کنید که حتما لااقل 10 درصد از درآمد ماهیانه تان (حقوق، پول تو جیبی یا هر چه که هست!!!) در حساب بیمه عمرتان پس انداز کنید. اگر تاکنون با این درآمد زنده مانده اید، با ده درصد کمتر هم می توانید! اگر بیشتر هم شد که خیلی بهتر است. کسی که نتواند با یک درآمد کم، 5 الی 10 درصد از درآمدش را پس انداز کند، همان شخص با 10 برابر آن درآمد نخواهد توانست درصد کمی از درآمدش را پس انداز کند. ما فراموش کردیم که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. امروز در اطراف خود می بینیم کسانی را که با یک شغل کارمندی ساده توانسته اند یک زندگی خوب و ایده آلی را بسازند، ولی هستند کسانی که با درآمدهایی چند برابر این افراد، بدلیل نداشتن مدیریت مالی، بدلیل نداشتن برنامه مالی، بدلیل نداشتن هنر پس انداز کردن، بدهکار هستند. 

پس اندازه بیمه عمر مان بیمه ایران

درآمد من کفاف زندگی مرا نمیدهد، چه برسد به پس انداز کردن !

در ابتدا شاید این فکر را با خود بکنید. اما بگذارید سوالی از شما بپرسم ! شما امروز که انرژی دارید و در سلامتی بسر میبرید توانایی پس انداز کردن را ندارید ، آیا با گذشت زمان و پا گذاشتن به میان سالی ، شما توانایی کسب درآمد مثل امروز را دارید؟ آیا تضمین میکنید تا آخر عمر خود به همین منوال درآمد کسب کنید؟ اگر برایتان اتفاقی بیفتد چه؟ بازماندگانتان بدون وجود شما چگونه به معیشت خود ادامه دهند؟؟ یا اگر دچار مریضی خاص شوید چگونه از پس هزینه های هنگفت آن برخواهید آمد؟ و یا هنگام بازنشستگی که توانایی کار کردن را ندارید چگونه از پس احتیاجات خود برمیایید؟ آیا میدانید با خرید بیمه عمر در انتهای قررارداد به شما سرمایه بدون بازگشت پرداخت خواهد شد؟ با سرمایه آن میتوانید تغییر اساسی در زندگی خود ایجاد کنید ؟ یک پس انداز با خفظ ارزش پول ! پس با اندکی تامل شما هم به این نتیجه میرسید که آینده نکری و برنامه ریزی بهترین و عقلانی ترین راه است! امروز اندکی از هزینه های اضافی و غیرضروری خود کم کنید و یک بیمه عمر برای خود و خانواده تان تهیه کنید . من به شما کمک میکنم با یک پس انداز متناسب با درآمدتان، یک بیمه نامه عمر معقول تهیه کنید !

 

كوتاه‌ترین راه برای پس‌انداز، كاهش هزینه‌های جاری است. بخشی از مخارج ناخودآگاه بدون دلیل از سبد خانوار خارج می‌شود. چند مثال میزنم به موارد زیر توجه كنید:

۱)بجای خرید یک لباس در حراجی با اجناس نامرغوب که تحت تاثیر تبلیغات چشمی است، یک بیمه نامه عمر مرغوب تهیه کنید.

۲) در مورد وسایل الكترونیكی از خرید مدل‌های جدید پرهیز كنید، چون تفاوت قیمت آن با یك مدل پایین‌تر بسیار بیش‌تر است.

۳)) به جای خرید انواع اسباب بازی ها برای فرزندمان ، یک بیمه پس انداز برای آینده اش تهیه کنیم.

۴) بجای خرید هدیه های بلااستفاده ، یک بیمه تامین آتیه برای ابزار عشق و محبت انتخاب کنیم.

۵) با کم کردن یک وعده غذای فست فود در ماه ، یک بیمه عمر برای سلامتی و عمر باارزشتان انتخاب کنید

۶) به جای استفاده غیر ضروری از تلفن و قبض های نجومی ، بخشی از هزینه اش را به بیمه عمر اختصاص دهید.

 

میبینید! تنها با کم کردن بخشی از هزینه های غیرضروری و در اولویت قراردادن بیمه عمر بعنوان یک ضرورت، برای خود و خانواده تان، آینده بخرید !پس راه های زیادی برای پس انداز کردن هست. مهم اولویت بندی است !

مبلغ بیمه عمر

حداقل پرداخت حق بیمه در ماه 50 هزار تومان و در سال 300 هزار تومان است. که البته شما باید 5-10% درآمد خود را پس انداز کنید. یك قانون كلی و عام وجود دارد و آن این‌كه «پول بی‌زحمت به دست آوردن، صرفه‌جویی نمی‌شود، بلكه صرف ولخرجی می‌شود.» پس شما پولی را كه با زحمت به دست آورده‌اید به سادگی هدر ندهید. پس‌انداز را نباید برای اجناسی كه مستهلك و در نتیجه تصمیم لحظه ای هستند هزینه كرد. اگر می‌خواهید با پس‌انداز كردن ارزش پول‌تان نیز حفظ شود بهتر است بیمه عمر بخرید. مزایای فراوان این بیمه نامه ، آن را بهترین روش پس انداز در بین بقیه روش ها کرده است.

 

4.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (3 Votes)

استعلام و ثبت نام آنلاین محاسبات بیمه عمر

انواع بیمه نامه بیمه ایران

call us1

 

 

 بیمه عمر مان بیمه ایران

بیمه عمر ایران مرجع صدور بیمه عمرآنلاین